top of page

נקבעו אלופי ישראל לשנת 2022

אלופי ישראל בטאקוונדו נקבעו באליפות המדינה שהתקיימה ברמלה ב-21 בינואר. התחרות התקיימה השנה בסימן 50 שנה לרצח י"א חללי מינכן ובנוכחות ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, ח"כ סימון דוידסון ויו"ר הוועד האולימפי יעל ארד.


אבישג סמברג, שזכתה במדליית ארד היסטורית במשחקים האולימפיים בטוקיו הוסיפה למאזנה מדליית זהב באליפות ישראל.

אבישג סמברג עם מדליית הזהב (צילום: גלעד קוולרצ'יק)


סמברג ניצחה 2:23 את זוהר ברדה בגמר בקטגוריית המשקל עד 49 ק"ג. היא ניצלה את יתרון הגובה והאיכות כדי להוליך 2:9 בתום הסיבוב הראשון. ברדה לא אמרה נואש, נלחמה בסיבוב השני וניסתה בעיטות קדמיות ובעיטות סוס, אבל סמברג הרחיקה אותה בבעיטות דחיפה והוליכה 2:20 בתום הסיבוב השני לפני

שניצחה בסיום 2:23. אביב שקד וירדן נשר זכו במדליות ארד.


נמרוד קריביצקי זכה במדליית זהב בקטגוריית המשקל עד 68 ק"ג לאחר שניצח 10:33 את עומרי אזולאי בגמר. בעיטות בנדל צ'אגי (בעיטת מגל) מוצלחות למגן של יריב העניקו לקריביצקי יתרון 4:13 בתום הסיבוב הראשון והוא המשיך בתנופה לפני שניצח 10:33 בסיום.


נמרוד קריביצקי בקרב (צילום: גלעד קוולרצ'יק)


לאחר מכן ניצח קריביצקי גם את האוקראיני ולדיסלב ירקו בקרב ראווה. הישראלי הוליך 0:5 לפני שיריבו השווה, אבל פוריו צ'אגי (בעיטה אחורית בסיבוב) מרהיב לראש העניק לקריביצקי יתרון 9:14 בתום שני סיבובים. דובון (בעיטה כפולה) וטורנדו (בעיטה בסיבוב) החזירו את ירקו לתמונה, אבל קריביצקי ניצח לבסוף 15:19. אמיר גרנות ודגן אמיר זכו במדליות ארד.


נועה פרייס סיימה ראשונה בקטגוריית המשקל עד 62 ק"ג לאחר שניצחה 2:20 את לירון חן בגמר. נעמה ביננשטוק ועללא חנא ברהום זכו במדליות ארד.


נועה פרייס בראש הפודיום. משמאל: מנכ"לית ההתאחדות נועה שמידע (צילום: גלעד קוולרצ'יק)


בקטגוריה לגברים במשקל עד 54 ק"ג זכה איתן חיימוביץ' במדליית זהב לאחר שניצח 20:26 את רועי שטיין בגמר. רום אלפסי ואגם אילני זכו במדליות ארד.


אורי פטישי זכה במדליית זהב במשקל עד 58 ק"ג, ארז דור זכה בכסף ודרור חן דוד וטום פשקובסקי בארד. איתמר ששון הוכתר כאלוף במשקל עד 80 ק"ג אחרי שהקדים את איליה רודמן שזכה בכסף ואלעד תובל ולירן מלאכי שזכו בארד.


ניר פדלון ניצח בקטגוריית משקל עד 74 ק"ג. שלומי שזו זכה בכסף ואלעד לני ונעם סעדון בארד.

אלון אלבוחר סיים ראשון בקטגוריית המשקל עד 87 ק"ג לפני מקסים וייסברגר וטל זרזבסקי. דנה אזרן סיימה ראשונה בקטגוריה לנשים עד 73 ק"ג לפני ספיר סיפורן ואור ופנר.


יעל ארד אמרה בטקס: "הטאקוונדו עשה קפיצה גדולה מאוד השנה ויש לו עתיד גדול. אנחנו אוהבים מאוד בישראל אומנויות לחימה ועם ההצלחות של אבישג ושאר הספורטאים אין לי ספק שאתם יכולים להיות ענף אולימפי מרכזי. השנה נציין את רצח י"א חללי מינכן בכמה אירועים. גדלנו על המורשת שלהם ואם הרצח המתועב הזה לא היה מתרחש ההתפתחות של הספורט הישראלי הייתה הרבה יותר גדולה".


יעל ארד בטקס (צילום: גלעד קוולרצ'יק)


ח"כ סימון דוידסון הבטיח שכל ספורטאי שיזכה במדליה בתחרות גדולה כמו אליפות עולם או באליפות יבשת ומשחקים אולימפיים לא ישלם מס. לספורטאים הוא אמר: "אתם הכוח שלנו, אנחנו אוהבים אתכם ותמשיכו לפרוח. מה שמשותף לכולנו זו האהבה לספורט, זו דרך החינוך הטובה ביותר לילדי ישראל. המחסור במתקנים גדול מאוד במדינת ישראל ואני רוצה לחזק את ראש העיר על ההשקעה בספורט, זה לא נמצא בכל עיר. הספורט הוא ילד חורג ולא תמיד מתייחסים אליו. הכי חשוב להגדיל את תקציב הספורט ונעשה את זה".

ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל, בישר בטקס שאולם הטאקוונדו ברמלה ייקרא החל מעתה "אולם אלופי העולם", לרגל ההישגים אותם רשמו סמברג, קריביצקי ואסף יסעור בשנים האחרונות. הוא הודיע שעיריית רמלה תמשיך לתמוך בענף.


מנכ"לית התאחדות הטאקוונדו, נועה שמידע, העניקה יחד עם סמברג וקריביצקי תשורות לספונסרים של האליפות, "מור בית השקעות", "עופר ואילן יבוא ושיווק", ד"ר מיכאל רסובסקי ו"ארז ניהול פרויקטים".

אלכס פיליפוב סיים ראשון בקטגוריית המשקל עד 87 ק"ג. אריאל גולברי סיים שני ואלירן לוי אברהם ואליהו רחמני זכו בארד.


רומי חמילבסקי זכתה במקום הראשון בקטגוריית משקל עד 53 ק"ג לאחר שניצחה 10:18 את שרה בן אהרון בגמר. חפציבה אברהמי וקארין ארחייל זכו במדליות ארד.

רומי חמילבסקי בקרב (צילום: גלעד קוולרצ'יק)


מועדון שרעבי אומנויות לחימה סיים במקום הראשון בתחרות הקבוצתית, לפני מעוז אומנויות לחימה והוארנג טאקוונדו ירושלים.댓글


bottom of page